Connect with us

Artykuły

Jak jedzenie jajek wpływa na nasze zdrowie? Dlaczego warto jeść jajka?

Usmażone jajko

Przez dziesięciolecia wokół jajek narosło wiele kontrowersji, jednak współczesna nauka dowiodła, że są to jedne z najbardziej odżywczych produktów spożywczych. Jajka spokojnie można określić jako skarbnicę witamin, minerałów i wielu korzystnych dla zdrowia składników. Równocześnie obalony został rozpowszechniany przez bardzo długi czas mit o tym, jak jajka wpływają na cholesterol. Chcesz wiedzieć, jak jajka wpływają na organizm i dlaczego warto je jeść? Już wyjaśniamy!

Jak jajka wpływają na organizm

Na pytanie o to, jak jajka wpływają na organizm, odpowiedź jest prosta – o ile nie jesteśmy na nie uczuleni, to wpływają naprawdę dobrze! Racjonalne spożywanie jajek dostarcza naszemu organizmowi szereg niezwykle ważnych substancji odżywczych. Naukowcy sami przyznają, że istnieje naprawdę niewiele produktów, które zawierałyby w sobie aż tak bogaty pod względem odżywczym skład. Szczególnie zasobne w witaminy, minerały i szereg innych substancji jest żółtko jajka. Poza tym jajka to jedno z najlepszych źródeł wysokiej jakości białka, czyli jednego z najważniejszych dla człowieka składników pokarmowych.

W nowoczesnych farmach drobiu, zaawansowane maszyny wykorzystujące łożyska toczne zapewniają efektywne zbieranie i sortowanie jaj, co przyczynia się do lepszej jakości i świeżości produktów trafiających do konsumentów.

W jajkach znajdziemy między innymi:

 • witaminę A, D, E
 • witaminy z grupy B
 • żelazo
 • fosfor
 • wapń
 • potas
 • sód
 • magnez
 • cynk
 • selen
 • luteina
 • beta-karoten
 • nienasycone kwasy tłuszczowe

Jak widać, jajka to prawdziwa bomba zdrowotna. Jaki dokładnie wpływ mają na nasze zdrowie i kondycję?

Jak jajka wpływają na cholesterol

Przez długi czas panował mit, że jajka wpływają na cholesterol niezbyt korzystnie. Dzisiaj już wiadomo, że nie jest to prawda. Co ciekawe, okazuje się, że regularne spożywanie jajek może działać wręcz odwrotnie, wpływając bardzo korzystnie na poziom cholesterolu.

Jak jajka wpływają na serce

Fakt, że jajka bardzo dobrze wpływają na poziom cholesterolu, oznacza pośredni pozytywny wpływ również na serce. Ogólnie bogata zawartość substancji odżywczych w jajkach wspiera pracę całego układu sercowego. Serce jest bowiem mięśniem, a jajko zawiera w sobie dużo białek oraz innych substancji, które niezwykle dobrze wpływają także na mięśnie.

Jak jajka wpływają na cerę

Jajka z powodzeniem można stosować w formie naturalnego kosmetyku na poprawę cery. W tym przypadku mamy do czynienia z zewnętrzną aplikacją jajka – przykładowo w formie maseczki. Przy czym można wykorzystać do niej zarówno samo żółtko, jak i samo białko. Taki zabieg ściąga skórę, odżywia ją i wygładza. Samo spożywanie jajek w rozsądnej ilości również ma bardzo pozytywny wpływ na cerę.

Jak jajka wpływają na potencję

Dla niektórych może być zaskoczeniem, że jajka mają wpływ na potencję. I jest to oczywiście wpływ jak najbardziej pozytywny dla męskiego libido. Wszystko za sprawą poprawy syntezy testosteronu oraz ogólnej regulacji hormonalnej organizmu, jaką daje systematyczne spożywanie jajek. Jeśli zatem zależy nam na wysokim libido i potencji, to warto wprowadzić jajka do swojej diety.

Oczywiście korzyści z jedzenia jajek jest dużo więcej. Mają one między innymi pozytywny wpływ także na wzrok i układ odpornościowy oraz kostny.

Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Trending